FC Bayern München Blog

Mia San Mia (We Are Who We Are)

Euro 2016 Teams Table Ranking

Group A

Team MP W D L GF GA Pts
Russia 2 2 0 0 8 1 6
Uruguay 2 2 0 0 2 0 6
Egypt 2 0 0 2 1 4 0
Saudi Arabia 2 0 0 2 0 6 0

Group B

Team MP W D L GF GA Pts
Spain 2 1 1 0 4 3 4
Portugal 2 1 1 0 4 3 4
Iran 2 1 0 1 1 1 3
Morocco 2 0 0 2 0 2 0

Group C

Team MP W D L GF GA Pts
France 2 2 0 0 3 1 6
Denmark 2 1 1 0 2 1 4
Australia 2 0 1 1 2 3 1
Peru 2 0 0 2 0 2 0

Group D

Team MP W D L GF GA Pts
Croatia 2 2 0 0 5 0 6
Nigeria 2 1 0 1 2 2 3
Iceland 2 0 1 1 1 3 1
Argentina 2 0 1 1 1 4 1

Group E

Team MP W D L GF GA Pts
Brasil 2 1 1 0 3 1 4
Switzerland 2 1 1 0 3 2 4
Serbia 2 1 0 1 2 2 3
Costa Rica 2 0 0 2 0 3 0

Group F

Team MP W D L GF GA Pts
Mexico 2 2 0 0 3 1 6
Sweden 2 1 0 1 2 2 3
Germany 2 1 0 1 2 2 3
Korea Republic 2 0 0 2 1 3 0

Group G

Team MP W D L GF GA Pts
Belgium 2 2 0 0 8 2 6
England 2 2 0 0 8 2 6
Tunisia 2 0 0 2 3 7 0
Panama 2 0 0 2 1 9 0

Group H

Team MP W D L GF GA Pts
Japan 2 1 1 0 4 3 4
Senegal 2 1 1 0 4 3 4
Colombia 2 1 0 1 4 2 3
Poland 2 0 0 2 1 5 0

Please login or register to make a prediction

Clock
Group A
-
Samara ArenaJune 25, 2018 11:00
-
Volgograd ArenaJune 25, 2018 11:00

Group B
-
Mordovia ArenaJune 25, 2018 15:00
-
KaliningradJune 25, 2018 15:00

Group C
-
Luzhniki StadiumJune 26, 2018 11:00
-
Fisht StadiumJune 26, 2018 11:00

Group D
-
Saint Petersburg StadiumJune 26, 2018 15:00
-
Rostov ArenaJune 26, 2018 15:00

Group E
-
Spartak StadiumJune 27, 2018 15:00
-
Nizhny Novgorod StadiumJune 27, 2018 15:00

Group F
-
Ekaterinburg ArenaJune 27, 2018 11:00
-
Kazan ArenaJune 27, 2018 11:00

Group G
-
Mordovia ArenaJune 28, 2018 15:00
-
KaliningradJune 28, 2018 15:00

Group H
-
Volgograd ArenaJune 28, 2018 11:00
-
Samara ArenaJune 28, 2018 11:00

Last Eight
Winner Group C
-
Second in Group D
KaliningradJune 30, 2018 11:00
Winner Group A
-
Second in Group B
Fisht StadiumJune 30, 2018 15:00
Winner Group B
-
Second in Group A
Luzhniki StadiumJuly 1, 2018 11:00
Winner Group D
-
Second in Group C
Nizhny Novgorod StadiumJuly 1, 2018 15:00
Winner Group E
-
Second in Group F
Samara ArenaJuly 2, 2018 11:00
Winner Group G
-
Second in Group H
Rostov ArenaJuly 2, 2018 15:00
Winner Group F
-
Second in Group E
Saint Petersburg StadiumJuly 3, 2018 11:00
Winner Group H
-
Second in Group G
Spartak StadiumJuly 3, 2018 15:00

Quarter Finals
Winner Match 49
-
Winner Match 50
Nizhny Novgorod StadiumJuly 6, 2018 11:00
Winner Match 53
-
Winner Match 54
Kazan ArenaJuly 6, 2018 15:00
Winner Match 55
-
Winner Match 56
Samara ArenaJuly 7, 2018 11:00
Winner Match 51
-
Winner Match 52
Fisht StadiumJuly 7, 2018 15:00

Semi Finals
Winner Match 57
-
Winner Match 58
Fisht StadiumJuly 10, 2018 15:00
Winner Match 59
-
Winner Match 60
Luzhniki StadiumJuly 11, 2018 15:00

Third Place
Loser Match 61
-
Loser Match 62
Saint Petersburg StadiumJuly 14, 2018 11:00

Final
Winner Match 61
-
Winner Match 62
Luzhniki StadiumJuly 15, 2018 12:00